• Atölyeler

  • Kurslar

Foto Galeri

Önder Babat Kimdir?

Önder Babat kimdir? sorusuna verilecek en güzel yanıt; yaşamı boyunca işçi ve emekçilerin mutluluğu ve refahı, emperyalist boyunduruk altındaki halkların özgürlüğü için mücadele etmiş bir devrimcidir.

Önder Babat iradesi teslim alınmış, verilenle yetinen, sorgulamayan, araştırmayan hayal fukarası gençliğin reddidir.

Hergün kendini yenileyen ve yedi yaşındaki çocuktan da , yetmiş yaşındaki amcadan da öğrenen Nazım’ın da dediği gibi “şaşarak yaşayan”, mütevaziliği ve sabrı bir yaşam biçimi haline getirmiş bir kişiliktir.

Hayallerini gerçekleştirebilmek için dikenli tellere bedenini takmaktan çekinmeyen ve umudu emeğiyle büyüten bir yeni dünya yapıcısıdır.

Amaçladığına, disiplinli bir şekilde çalışarak varacağını bilen, planlı bir yaşamı ilke edinmiş, paylaşımcı, yüreği sevgi dolu ve içindeki bu sevgiyi, yeri geldiğinde sanatıyla, yeri geldiğinde sohbetiyle yeri geldiğinde eylemiyle karşısındakiyle paylaşmaktan mutluluk duyan bir insandı.

Karşılaşılan her problemde, her olayda kendine has diyalektik yöntemiyle sorunları özünden yakalayıp görünmeyen yanlarını da insana gösterirdi.

Bilimi, felsefeyi, insanlığın tarihsel birikimini okuduğu kitaplardan adeta içen ve bugün tarihin öznesi olarak kendi gibi düşünen özgürlük tutkunlarıyla karanlığın mimarı bu düzene karşı örgütlü mücadeleyi savunan bir devrimcidir.

Tüm bu özellikleri onu sistemin hedefi haline getirmiştir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisiyken çalışanı olduğu Devrimci Hareket Dergisi bürosu önünde 3 Mart 2004 akşamı katledilmiştir.

 
Buradasınız:   Anasayfa Önder Babat Kimdir?